Speciální prázdninové tréninky

Prázdninová rekonstrukce tělocvičný nám bohužel neumožňuje trénovat na tatami. Navíc má náš trenér trauma klíční kosti a proto může trénovat maximálně jednou rukou. Navrhujeme Vám proto vyzkoušet něco úplně jiného: základní obranné kroky v boxu!

Nebojte, nejedná se o nic divokého, žádné zápasy, konflikty ani sparring – pouze v klidu a pohodě na lapách (bez partnera) natrénujeme základní kroky a obranné pohyby z boxu. Jednotlivé kroky bude předcvičovat Ondra Merta, který cvičí nejen Aikido (2. dan Aikido Aikikai) ale i box (posledním uspěchem je vítězství ve své váze v manažerské extralize boxu).

Hlavně se zaměříme na pohyby odpovídající pohybům irimi tenkan. Myslím, že budete překvapeni jak podobné pohyby jsou používány v peak-a-boo stylu boxu. Obzvláště, když uvážíme úplně naprosto odlišné světy boxu a Aikida. Nicméně pozice, ve které stojíme čelem k partnerovi a přitom mimo jeho centrální linii, dala vzniknout technikám pro její vytvoření v obou světech. Porovnáním rozdílných verzí, můžeme získat nový nadhled.

Fenomenalni boxer Lomachenko pouziva kroky velmi podobne ushiro ashi irimi tenkan.
Fenomenální boxer Lomachenko používá kroky velmi podobné ushiro ashi irimi tenkan, nebo snad ushiro ashi irimi tenshin.

Pokud Vás tento exkurz mimo Aikido zaujal, nebo prostě chcete zkusit něco nového, trénujeme na hřišti před tělocvičnou v neděli 7.8. a 14.8. vždy od 18:00.

Tréninky jsou veřejné – všichni jsou vítáni – a navíc tyto dva tréninky jsou zadarmo!